Sağlık

İçecek Olarak Sadece Su İçmek? Sadece Su Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

İçtiğiniz diğer içecekleri hayatınızdan çıkartıp yerine sadece Su koymayı daha önce hiç düşündünüz mü? İçecek olarak sadece su içmek? Sadece su tüketmek ne kadar faydalı biliyor musunuz?

Özellikle yaşamın en iyi şekilde devam edebilmesi için gerekli olan temel ihtiyaçlardan birisi olan Suyu tekrar hayatımızın merkezi haline getirirsek ne gibi değişimler yaşamaya başlarız? Özellikle gazlı içecekler, sıcak ve soğuk içeceklerin gelişerek hayatımızda ciddi ölçüde yer alması.

Otururken, yemeklerin yanında, yemeklerden önce, serinlemek ve sıcaklamak için içilmeleri onları daha da vaz geçilmez hâle getiriyor. Ancak, onlardan vaz geçebilirseniz hayatınızı yeniden inşa etmiş gibi etkiler ile karşılaşmanız oldukça olası.

Başta cilt dengesini sağlayacak olan bu alışkanlık iç organlarınızın ve psikolojinizin onarılması ile size destek vermeye devam edecektir. Kilo verme sürecinde olanlara destek sunmasının yanı sıra güç oranında artık ve uyku hâlinden kurtulma şansını da sunmakta.

Günümüzde yaygın bir şekilde görülen bilinmeyen enerji kayıplarının en büyük nedeni yanlış tüketilen içecekler olabiliyor. İşte, Sadece su içerek tüm dertlerden arınmanın yolları.
İçecek Olarak Sadece Su İçmek Ne İşe Yarar?

İçeceklerinizi Su ile değiştirmeden önce, sadece su içerek yaşamanın hayatınızdaki katkısını gelin hep birlikte bir görelim. Ancak, burada dikkat edilmesi gereken nokra. Sadece su içerek yaşamak tabirinden yola çıkarak yemekler yerine de su koymak değil. Onun yerine, içecek türü olarak sadece Su tüketmek.

Sadece su tüketerek içecek alışkanlıklarınızı baştan sona değiştirmeye başladığınız süreçte karşılaşacağınız ilk zorluk yemeklerin sanki eski tadının olmadığı gibi hissetmek olacaktır. Ancak, aşılması bir haftadan kısa süren bu sorun sonrasında pek çok faydayı da beraberinde alabileceksiniz.

İçecek olarak sadece Su içmek, cildinizin PH derecesinin tekrar dengelenmesini sağlar, böbreklerinizin diğer içeceklere nazaran daha az yorulmasını sağlar. Ancak, bunların yanı sıra;

• Yorgunluklarınızdan kurtulmanızı sağlar.
• Kilo kaybının artışını sağlar.
• Yediğiniz yiyecekleri daha hızlı sindirmenizi sağlar, metabolizma hızınızı yeniden düzenler.
• Daha temiz ve daha yumuşak ciltlere sahip olursunuz.
• Yemeklerden sonra gelen ani yükselmiş şeker oranı yüzünden yaşanan uyku halinin önüne büyük ölçüde geçilir.
• Kimi ağrıların önüne geçer, baş ağrılarını ciddi oranda düşürür.
• Daha temiz bir nefese sahip olmanızı sağlar.
• Yediğiniz yemeklerin de temelde değişmesi ile birlikte ter kokunuzun değişmesine de fayda sağlayabilir.

Özellikle kilo verme oranının arttırılması, metabolizma hızının arttırılması suyun aslında ne kadar önemli olduğunu, kendi başına bazı dengeleri sağlamak için yeterli olduğunu bizlere göstermekte.
Uzmanlar göre Su, yemeklerin yanında değil sonrasında içilmeli. Öncesinde içilen su yemeklerin midenizde rahatsızlık vermesine neden olduğu gibi yemek sırasında içilen suyun ise şişkinliklere ve reflü gibi sorunlara neden olduğu yönünde.

Bu nedenle, suyun yemekler ile birlikte değil yemeklerden sonra içilmesi önerilmekte. Yemekten sonra içebilmek için midenizde yeterli yer bıraktığınızda ve su içtiğinizde şişkinlik hissetmeyeceğiniz kadar içtiğinizde sağlıklı bir su tüketimi sağlamış olabilirsiniz.

Sadece Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Sadece su içmenin faydaları nelerdir? Sadece su içerek ne gibi etkiler sağlanabilir? Özellikle kilo verme sürecinde olan ve ciddi oranda kilo kaybetmek isteyenlerin kendilerini her şeyden önce Su içmeye yönlendirmeleri şiddetle tavsiye edilir.

Baş ağrısı gibi sorunlara çözüm olmasının yanı sıra, kalp krizi riskini de %45 azaltarak daha uzun bir ömür yaşamanızı sağlamakta.

Su ihtiyacını sadece Susama durumu yaşadıktan sonra gideren kişiler, son zamanlarda değişen ve bağımlılık derecesi yükselen içecekler yüzünden eskisi gibi su tüketemez hâle geliyorlar.

Su dışında içeceklere sanki ihtiyaçmış gözü ile bakan Vücut, su değil gazlı içecekleri içme ihtiyacı uyandırıyor.
Daha temiz nefes, daha temiz kokan ter ile toplum içinde aldığınız yerin daha sağlıklı olmasını sağlayacak olan sadece su içmek. Daha parlak bir cilde sahip olmanızı daha sağlam saç köklerine sahip olmanızı da sağlamakta.
Vücudunuza giren toplu şekerin bir anda kesilmesi ile birlikte duygusal olarak boşlukta kalmanıza neden olacak olması büyük eksilerden birisi ancak aşılması mümkün durumda. Aşıldığında ise daha enerjik bir yaşam sürmeniz mümkün durumda.

Yemeklerin Yanında Sadece Su İçmek

Yemeklerin yanında sadece su içmek, yemeklerin yanında diğer içecekleri çıkartarak sadece su içmek. Yemeklerin yanında su içmenin zararından bahsettik. Ancak, o zarar suyu çok içmenin zararıydı.

Size, şişkinlik sağlayacak derece içtiğiniz Sular yemek sırasında mide sorunları ile uğraşmanıza neden olabilir. Ancak, bir ila iki bardak derecesinde olacak olan ve ılık olması önerilen su, yemeklerin yanında içildiğinde yemekleri daha iyi sindirmenizi sağlayabilir.

Ancak, bir şeyler içme ihtiyacınızın oluşmaması durumunda ise önerilen su içme süresi yemeklerden sonra 30 dakika bekledikten sonradır. 30 dakika sonra tüketilecek olan Su, yemeklerin daha kolay eritilmesine katkı sağlar ve sindirimi kolaylaştırabilir.

Yemeklerin yanında sadece gazlı içecekler değil, yöresel bazı lezzetlerin de içilmemesi önerilmekte. Çay gibi içeceklerin demir dengesini bozduğunu ve sinir sisteminde büyük oranda sorunlara yol açtığını düşünecek olursak, tüketilmemesi en doğru seçenek olacaktır.
İçecek Olarak Sadece Su İçerek Kilo Verilir Mi?

İçecek olarak sadece Su içerek kilo verilir mi? İçecek olarak sadece su içerek kilo vermek aslında düşünüldüğünden daha kolay. Kalori olarak herhangi bir değere sahip olmayan Su, diğer içeceklerin yerine konulduğu zaman büyük bir alışkanlık değişikliğine neden olacaktır.

Söz konusu alışkanlık değişikliği alınan kalori oranını direkt olarak etkileyecektir. Direkt olarak etkilemesinin yanı sıra, vücudunun da yağ yakım oranının değişikliğe gitmesine neden olacaktır.

Kalori açığı oluşturarak kilo verme konusunda ilerleyen kişilerin sadece Su içerek ilerlemesi, diğer içeceklerin sağladığı insülin direncini sağlamamakta. İnsülin direncinin bir düzene oturmasının ardından yediğiniz yemek oranının aslında sizin için ne kadar yeterli olduğunu anlamak da mümkün durumda oluyor.

İçecek olarak sadece su içerek kilo vermek mümkün ancak, burada dikkat edilmesi gereken nokta. Suyun direkt olarak yağ yakım oranına etki etmiyor oluşu. İştah kapatma gibi etkiler ile karşımıza çıkarak daha az yemenizi sağlayabiliyor. Doyma hissine daha çabuk ulaşarak daha az kalori almanızı sağlar.

Söz konusu yöntem ile birlikte alınan az kaloriler ister istemez kilolarınızdan uzaklaşmanızı da sağlamakta.

Başa dön tuşu