Gündem

Salihli Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları boşanma davalarında aktif rol oynamaktadır. Müvekkillerin hak kaybına uğramadan davaları en kısa sürede sonuçlandırmaya çalışmaktayız. Deneyimli ve uzman Salihli boşanma avukatı etik kurallar çerçevesinde sonuç getirecek çözümler üretmektedir. Eşler hayatta iken evlilik ilişkisi mahkeme kararı ile hukuken sona erdirilebilir.

Tazminat, nafaka ve borç gibi konular için Salihli Avukatlık ve Hukuk Bürosu boşanma avukatına ihtiyaç duyulur. Boşanma davasının açılması ve yürütülmesinin yanı sıra evlilik sözleşmeleri ve mal ayrılığı sözleşmeleri hazırlanır. Taraflar boşanmanın tüm süreçleri üzerinde anlaşmışlarsa anlaşmalı boşanma davası açılır.

Tarafların boşanmanın sonuçları üzerinde anlaşamadığı durumlarda ise çekişmeli boşanma davası açılması gerekir. Dava süreci başlamadan önce bir boşanma avukatı seçmek önemlidir.

Antalya Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davası kısa sürede sonuçlanır. Nafaka, çocukların velayeti, maddi ve manevi tazminat, mal paylaşımı gibi konularda anlaşmaya varılması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma dilekçesi ile dava açılabilir. Gelişigüzel yazılmış bir anlaşmalı boşanma dilekçesi taraflara zarar vereceğinden profesyonel destek alınması gerekmektedir.

Tarafların anlaştığı konular bir protokol haline getirilir. Boşanma protokolünde varsa çocuğun velayetinin kime verileceği, boşanma sonrası tazminat ve nafaka, ne sıklıkla görüşüleceği, evlilik süresince alınan malların paylaşımı gibi hassas konular yer alır.

Boşanma protokolünde yapılan hatalar anlaşmalı boşanma davalarının uzamasına neden olmaktadır. Hukuki prosedürün doğru yürütülmesi boşanma süresini kısaltmaktadır.

Antalya Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma davası, eşlerden birinin boşanmak istememesi nedeniyle açılır. Evlilik birliğinin temelinden sarsılması gibi özel sebeplerle açılabilen çekişmeli boşanma davası son derece uzun sürmektedir.

Çekişmeli boşanma davasında kusur araştırılır ve tanıkların bilgisine ve ifadesine başvurulur. Sanılanın aksine basit bir dava olmadığı için Salihli Avukat ve Hukuk Bürosu boşanma avukatları dava sürecine etki etmektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında en ufak bir hatanın büyük maddi sonuçlara neden olabileceği düşünüldüğünde boşanma avukatı daha da önem kazanmaktadır. Boşanma sürecinin bir avukat yardımı ile yürütülmesi kayıpların önüne geçmektedir. Her evliliğin boşanma sebebi farklı olduğu için kişiye özel çekişmeli boşanma dava dilekçesi hazırlanır. Evlilikteki sorunlar ele alınarak açık ve anlaşılır bir anlatıma sahip olur.

Salihli Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatının alacağı ücret, harcayacağı zaman ve emeğe göre belirlenir. Boşanma avukatı dava sürecini yürütürken dilekçeler yazar, deliller toplar. Bu hususlar boşanma avukatının ücretini etkilemektedir. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında da ücret farklılıkları bulunmaktadır.

Çekişmeli boşanma davaları daha fazla emek ve mesai gerektirdiği için boşanma avukatı tarafından daha fazla ücret talep edilmektedir. Boşanma dilekçesini sunan boşanma avukatı duruşmaları takip eder. Olumsuz bir karar çıkması durumunda istinaf ve temyiz kanun yollarına başvurulur.

Anlaşmalı boşanma davalarında karar hızlı verildiği için daha hesaplıdır. Boşanma sürecine hakim olan boşanma avukatı süreçleri şeffaf bir şekilde sonuçlandırır.

Başa dön tuşu